Krajem prošlog mjeseca rukovodstvo kompanije Sejari d.o.o. Sarajevo je isporučilo nov Mercedes Sprinter za novog zadovoljnog partnera. Radilo se o isporuci modela Sprinter 517 CDI za agenciju Meet Bosnia Tours Sarajevo. Ovo je bio jedan od onih poslova koji je pokrenut, urađen i isporučen efikasno i na opšte zadovoljstvo svih uključenih strana. Nakon iskustva sa jednim rabljenim Sprinterom, rukovodstvo agencije se odlučilo na odvažan korak i nabavili su potpuno novo vozilo.
Isporučeno vozilo je kompletno birano i uređeno od strane ekipe iz Meet Bosnia Tours tako da su sami birali sve detalje, a finalni proizvod je ispao fenomenalno i to je trenutno najnoviji Mercedes Sprinter u BiH i jedan od generalno najopremljenijih. Kako smo spomenuli, vozilo je 2025. godina i prema oznaci 517 CDI znači da ima motor od 170 KS, koji je uparen sa automatskim 9G-TRONIC mjenjačem. Vozilo ima tenorit sivu metalik boju, a ono što odmah pada u oči, osim tradicionalne trokrake zvijezde, jesu i full LED svjetla kao i nova generacija radara smještenih u donjem, ali i gornjem dijelu vjetrobranskog stakla. Vozilo je opremljeno sa svim sigurnosnim sistemima najnovije generacije, pa bi nabrajanje istih potrajalo prilično dugo.
Vanjski izgled karakteriše i hrom set koji uključuje hromirane brave, prednju masku, retrovizore i lajsnu iznad zadnje tablice te ratkape na gumama. Tamna crna stakla odlično upotpunjuju vanjski izgled vozila. Radi lakšeg ulaska i izlaska u vozilo, agencija se odlučila za bočna klizna ulazna vrata na elektro pogon, a kada se vrata otvore ispod ulaza izađe i dodatna stepenica također na elektro pogon. Za olakšan ulaz i izlaz iz vozila tu se i rukohvat na vratima. Agencija Meet Bosnia Tours se odlučila i za duboki gepek iako će vozilo raditi uglavnom transfere i vanredne vožnje. Vrijedi istaći i da vozilo ima tzv. “parking package” sa originalnom kamerom za vožnju nazad i sistemom koji zaustavlja vozilo, ako kamera detektuje drugo vozilo ili predmete koji bi mogli biti opasni.
Luksuzan i atraktivan vanjski izgled prati ništa manje impresivna i unutrašnjost. Vozač se uživati na ugodnom vozačkom sjedištu koje je u dezenu kao i putnička sjedišta. Na raspolaganju će mu biti multifunkcionalni volan, a imat će i dovoljno prostora za ostaviti svoje stvari zahvaljujući odjeljku iznad vjetrobranskog stakla te prostoru za odlaganje ispod kokpita i vjetrobranskog stakla, od čega je centralni i sa USB priključcima. Za vozača i suvozača je namjenjena posebna Mercedesova Tempmatic klima. Ugodnoj vožnji će doprinijeti displej u boji te MBUX multimedia sistem veličine 10,25 inča, također u boji i osjetljiv na dodir.
Unutrašnjost je urađena u kombinaciji vještačke kože i mebla u bež/smeđoj te crnoj boji. Sjedišta su proizvođača Sege i radi se o turističkim anatomskim sjedištima, koja imaju sve potrebno i za kraća, ali i duža putovanja. Osim vozača i suvozača, u vozilo se udobno može smjestiti još 18 putnika. Za pravu temperaturu u vozilu pobrinut će se sistem grijanja uz dodatni Webasto grijač te Yilkarovu klimu. Ističu se i galerije za ručni prtljag sa integrisanim difuzorima za vazduh i zvučnicima iznad svakog putničkog sjedišta. Rasvjeta u vozilu je u LED izvedbi u plavoj, bijeloj i naranđastoj boji, a putnicima će na raspolaganju biti još i frižider kapaciteta 35 litara, koji je smješten između vozača i suvozača te USB priključci na svakom redu sjedišta. Po želji klijenta, napravljen je i pregradni zid iza zadnje klupe sa logom kompanije. Pošto se radi o vozilu za turističku agenciju mikforon je svakako obavezni dio opreme.
Agenciji Meet Bosnia Tours želimo puno sreće i uspješno pređenih kilometara te prevezenih putnika sa novim vozilima te se radujemo daljoj saradnji!
juni, 2025